CLK ENERJİ

Türkiye'nin önde gelen sanayi gruplarından Cengiz, Limak ve Kolin'in yer aldığı ortak girişim tarafından kurulan CLK Enerji, çatısı altındaki Akdeniz, Boğaziçi, Çamlıbel, Uludağ Elektrik Dağıtım ve Perakende Satış Şirketleri ve Toptan Satış Şirketi ile enerji sektöründe hizmet veriyor. Toplam dört bölgede, 11 il ve 10 milyona ulaşan abonesiyle CLK Enerji, sektörün lider grupları arasında yer alıyor.

CLK Enerji, özelleştirme sürecinin tamamlanmasının ardından dağıtım ağının iyileştirilmesi, yeni tesislerle geliştirilmesi, daha hızlı ve kaliteli hizmet verilebilmesi amacıyla bir dizi projeyi hayata geçirmek için çalışmalara başladı.

Şirketimiz, Temmuz 2013 tarihinde CLK Akdeniz Perakende Satış, CLK Boğaziçi Perakende Satış, CLK Çamlıbel Perakende Satış, CLK Uludağ Perakende Satış şirketlerini kurarak dağıtım ve perakende satış faaliyetlerini birbirinden ayrı yürütmeye başladı. Ayrıca, CLK Enerji bünyesinde toptan elektrik ticareti faaliyetlerini yürüten CLK Enerji Ortaklığı Toptan Satış Şirketi de yer alıyor.

Bugün, perakende satış ve dağıtımını üstlendiği Antalya, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Isparta, İstanbul Avrupa Yakası, Sivas, Tokat, Yalova ve Yozgat'ta tüketicilere kesintisiz ve kaliteli hizmet sunmak için çalışıyor.

Türkiye'de enerji sektörünün elektrik dağıtım ve ticaretinin önde gelen şirketi CLK Enerji, faaliyet gösterdiği her alanda kendisine duyulan güvene, hızlı ve kaliteli hizmetle karşılık vermeyi birincil hedefi kabul ediyor.

Perakende Satış Şirketleri

CLK AKDENİZ, Antalya, Burdur ve Isparta illerinden oluşan bölgemizde tüketicilerimize perakende elektrik satışını gerçekleştiriyor.

CLK BOĞAZİÇİ, İstanbul Avrupa Yakası'nda perakende elektrik satış faaliyetlerini yürütüyor.

CLK ÇAMLIBEL, Sivas, Tokat ve Yozgat illerinden oluşan bölgemizde tüketicilerimize perakende elektrik satışını gerçekleştiriyor.

CLK ULUDAĞ, Bursa başta olmak üzere, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinden oluşan bölgemizde perakende elektrik satış faaliyetlerini yürütüyor.

Dağıtım Şirketleri

AKDENİZ ELEKTRİK DAĞITIM
Dünya'nın önde gelen turizm merkezlerinden Antalya ile Isparta ve Burdur illerinde yaklaşık 1,7 milyon aboneye sürekli ve kesintisiz hizmet veren Akdeniz Elektrik Dağıtım, yılda yaklaşık 7,9 milyar kWh enerji dağıtımı gerçekleştiriyor.

BOĞAZİÇİ ELEKTRİK DAĞITIM
Boğaziçi Elektrik Dağıtım, 4,3 milyon abone ve dağıtımını yaptığı yıllık 24,2 milyar kWh elektrik ile Türkiye'nin en büyük elektrik dağıtım şirketi olarak İstanbul Avrupa Yakası'nda faaliyet gösteriyor.

ÇAMLIBEL ELEKTRİK DAĞITIM
Sivas, Yozgat ve Tokat illerini kapsayan Çamlıbel Elektrik Dağıtım, yaklaşık 860 bin aboneye 2,7 milyar kWh elektrik dağıtımı gerçekleştiriyor.

ULUDAĞ ELEKTRİK DAĞITIM
Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerini kapsayan Uludağ Elektrik Dağıtım, yaklaşık 2,7 milyon abonemize yılda 10,8 milyar kWh elektrik dağıtımı gerçekleştiriyor.

Toptan Satış Şirketi

CLK Enerji Ortaklığı Toptan Elektrik Satışı A.Ş., 2011 yılında Limak Holding, Cengiz Holding ve Kolin İnşaat A.Ş. ortaklığında kurulmuş ve 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu kapsamında Toptan Elektrik Satış Lisansı alarak faaliyetlerine başlamıştır. CLK Enerji Ortaklığı Toptan Elektrik Satışı A.Ş.'nin amacı, kaliteli, sürekli ve çevreye uyumlu şekilde üretilen elektrik enerjisini düşük maliyetli olarak müşterilerimize sunmaktır.

YÖNETİM KURULU
YÖNETİM KURULU BAŞKANI:
NİHAT ÖZDEMİR
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI:
NACİ KOLOĞLU
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI:
MEHMET CENGİZ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
SEZAİ BACAKSIZ
CELAL KOLOĞLU
EKREM CENGİZ